A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Чопський заклад загальної середьої освіти І-ІII ступенів №2 імені Іштвана Сечені Ужгородського району Закарпатської області Чопської міської ради
Ужгородський

Патріотичне виховання

Патріотичне виховання

     Патріотичне виховання — планомірна виховна діяльність, спрямована на формування у вихованців почуття патріотизму, тобто доброго відношення до Батьківщини та до представників спільної культури або країни. Таке виховання включатиме розвиток любові до батьківщини, національної самосвідомості й гідності; дбайливе ставлення до рідної мови, культури, традицій; відповідальність за природу рідної країни; потребу зробити свій внесок у долю батьківщини; інтерес до міжнаціонального спілкування; прагнення праці на благо рідної країни, її народу. Має застосовування як у сім'ї та школі, так і в державних і громадських організаціях, засновуючись на впевненості в позитивному ефекті такого ж відношення.

 

«Патріотичне виховання - це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується (В. О. Сухомлинський). »

 

 

ПРЕДМЕТИ УВАГИ ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ

 

  • Національна ідея
  • Національна культура
  • Рідна мова
  • Історія народу і держави
  • Самовизначення, самоідентифікація
  • Категорії Батьківщини (мала і велика Батьківщина)
  • Лідери та герої народу, нації, держави
  • Рідний край, місто, село
  • Рідні мати, батько

 

БАЖАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Як наслідок людина, громадянин чи представник певної нації або національності

 

  • Розуміє і поділяє сутність національної ідеї
  • Є носієм національної культури
  • Своєю професійною діяльністю сприяє економічному, науковому, культурному зростанню Батьківщини
  • Любить і відстоює рідну мову, користується нею
  • Любить, захищає і відстоює рідну країну / державу / територію
  • Любить, захищає і відстоює свої звичаї, традиції
  • Любить, захищає і підтримує співгромадян з патріотичним способом мислення
  • Постійно відчуває гордість за вищенаведене і приналежність до цих категорій

 

ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ В УКРАЇНІ

Упродовж практично всього 20 століття, унаслідок перебування України у складі Російської імперії або СРСР, поняття батьківщини не було однозначним; подібно ж і «патріотичне виховання» здійснювалося у двох руслах. Робота проукраїнськи-настроєної частини інтелігенції по прищепленню молоді українського патріотизму зустрічала не тільки сильну протидію з боку органів державної влади, але й виразний психологічний опір більшості населення. Ефективнішим явилася діяльність радянського уряду: не лише пропагування російської, як мови міжнародного спілкування на терені СРСР, як і поширення поняття спільної радянської вітчизни, так і прагнення формувати т.зв. «радянця», людини із затертими національними ознаками.

За роки незалежності України в східних і південних регіонах країни офіційна урядова позиція змінилася, проте опір такій позиції не тільки не ослаб — але й навіть подекуди набрав агресивних форм. Важливим фактором, що сприяє зростанню розшаровування в суспільітві є те, що задача патріотичного виховання на практиці нерідко здійснюється швидкими казенно-бюрократичними заходами, не приймаючи до уваги побажання місцевого населення.

За роки незалежності України яскраво проявилися негативні наслідки відсутності належного патріотичного виховання (як на Сході, так і на Заході України), зокрема:

  • масова трудова еміграція («четверта хвиля»), яка привела до втрати, за експертними оцінками, понад 7 млн чол.
  • невідповідність дій еліт відносно очікувань та сподівань українського народу;
  • неготовність частини творчої інтелігенції до довготривалого творчого процесу підвищення конкурентоздатності української культури, мови;

3 квітня 2006 при Апараті Ради національної безпеки і оборони створено робочу групу з питань патріотичного виховання молоді, яка ініціює розробку загальнодержавної концепції патріотичного виховання молодих людей. До її складу входять провідні спеціалісти державних органів України, зокрема, Мінмолоді та Міносвіти, представники громадських, у тому числі молодіжних організацій та творчої інтелігенції, відомі науковці. Крім того, до роботи групи залучено широкий загал вітчизняних теоретиків та практиків, які працюють у сфері виховання молоді.

26 березня 2015 року Міністерство освіти і науки України затвердило Концепцію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2015-2019 рр. Концепцією передбачено декілька етапів впровадження національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Зокрема, у 2015 році планується створити нормативно-правове підґрунтя та інформаційно-методичне забезпечення для здійснення національно-патріотичного виховання. Також буде створено Центр патріотичного виховання, що функціонуватиме у підпорядкуванні МОН та інформаційний ресурс, присвячений національно-патріотичній тематиці.

На другому етапі (2016-2017 pp.) передбачається: розроблення програм, навчально-методичних посібників з предметів гуманітарно-соціального спрямування для дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та вищих освітніх закладів, спрямованих на патріотичне виховання дітей та молоді; підготовка та видання науково-методичних посібників і методичних рекомендацій з організації виховних заходів, роботи клубів, центрів патріотичного виховання.

Упродовж 2018-2019 років має бути проведений моніторинг системи патріотичного виховання дітей та молоді за допомогою соціологічних опитувань, анкетування, психологічного тестування. Також планується провести науково-методичні конференції, створити банк педагогічного досвіду, провести корекцію навчально-виховних впливів з урахуванням результатів моніторингу.

 

У той же час з'являються й громадські ініціативи щодо патріотичного виховання дітей та молоді. Зокрема, громадська організація Інститут саморозвитку людини "Самріті" запропонувала навчальний посібник "Курс юного патріота", який пропонує доповнити класичні три компоненти навчального процесу (розвиваючий, навчальний, виховний) психологічно-терапевтичною та емоційно-корекційною складовою, яка являє собою четвертий компонент, що, на переконання автора, є нагальною потребою у сучасній школі.

 

Учні Чопської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 імені Іштвана Сечені відзначили День гідності та свободи разом із воїнами АТО

Ніщо так не об’єднує людей, як біда. Сьогодні ж вона на всіх одна — війна, хоч як би ми її не називали. Хтось бере у руки зброю і йде захищати рідну землю, а хтось допомагає фізично, фінансово чи морально. В прагненні підтримати наших відважних вояків єднаються і дорослі, і діти. 23 листопада у Чопській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 ім. Іштвана Сечені відбулася зустріч із учасниками АТО. Зі вступним словом до присутніх звернувся директор школи Мага В.В. і висловив глибоку вдячність і шану бійцям за їхню мужність, за силу волі і витривалість. Військовий комісар Ужгородського ОМВК Микола Журавльов закликав ніколи не забувати про важливий внесок наших земляків, які відважно захищають державу. Наголосив, що це люди сильної волі, міцного характеру, впевнені у собі, справжні патріоти України. Вони своїм прикладом показали, що не тільки словами можна любити Батьківщину, але і вчинками доводити це. У знак подяки на пам'ять про зустріч із бійцями подарував прапор України. Свою увагу і підтримку дарують воїнам-захисникам учні 5-7 класів, висловлюючи щирі слова подяки за їхню мужність і відвагу. З тривогою та слізьми на очах бійці почули пісні про «Мир» та «Молитву за Україну» . У подарунок вони отримали від молодших школярів патріотичні малюнки із сердечками.

Детальніше на нашому сайті FACEBOOK

https://www.facebook.com/pg/csapi2szszechenyiistvankozepiskola/photos/?tab=album&album_id=1444836652210346

 

Відео на сайті YouTube 

https://www.youtube.com/watch?v=2vMIqzMJ6Sg

 

 

Революція Гідності

            1-3 березня 2017 року у Чопській  ЗОШ І-ІІІ ст. №2 імені Іштвана Сечені були проведені заходи з нагоди Революції Гідності. Учні 11 класу подивилися фільм «Переломний момент», в якому розповідається про революційні події 2004 та 2013-2014 років. Учні вшанували також пам'ять учасників-героїв АТО.

Детальніше на facebook.com

https://www.facebook.com/pg/csapi2szszechenyiistvankozepiskola/photos/?tab=album&album_id=1572184399475570

 

 

14 березня 2017 року в Чопській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 імені Іштвана Сечені був проведений урок пам'яті на тему: "Проголошення незалежності Карпатської України. Августин Волошин"

Детальніше на facebook.com

 

https://www.facebook.com/pg/csapi2szszechenyiistvankozepiskola/photos/?tab=album&album_id=1590613530965990

 

Героїв країна – моя Україна!

Сьогодні другий рік поспіль у  нашій школі був проведений позакласний захід «Героїв країна – моя Україна!», присвячений Дню захисника України.

         Гостями свята були виконуючий обов’язки міського голови Чолавин М.В. та учасники антитерористичної операції.

         Цікаву та насичену програму для всіх присутніх підготували вчитель української мови і літератури Капко Л.М. з учнями 6-Б класу, вчитель української мови Вейконь В.Ю. з учнями 3-4 класів,  Мельник Е.Ф. з учасниками вокального гуртка, Андрейчик Б.О. з учасниками хореографічного гуртка, вчитель угорської мови і літератури Береш К.П. з учнями 7 класів.

         На святі декламували вірші українською та угорською мовами, прозвучали пісні, виконані танцювальні композиції.

         Наймолодші учасники привітали наших захисників і подарували їм на знак подяки квіти та голубів миру.

Детальніше на нашому сайті facebook.com

https://www.facebook.com/pg/csapi2szszechenyiistvankozepiskola/photos/?tab=album&album_id=2281258808568122

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора