A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Чопський заклад загальної середьої освіти І-ІII ступенів №2 імені Іштвана Сечені Ужгородського району Закарпатської області Чопської міської ради
Ужгородський

Освітні програми

         Чопський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 імені Іштвана Сечені

Чопської міської ради

Ужгородського району

Закарпатської області

 

 

 

 

 

Наскрізна освітня програма

Чопського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 імені Іштвана Сечені

на 2023-2024 навчальний рік

Рівні освіти: початкова, базова середня освіта, профільна середня освіта

 

 

Схвалено на засіданні педагогічної ради закладу

Протокол № 7 від 31 серпня 2023

Голова педагогічної ради                        В.В.Мага 

 

 

 

 

 

Освітню програму введено в дію з 01.09.2023

Директор                  В.В.Мага  

                        (Наказ №34 від 01.09 2023)

 

 

 

 

Повна назва закладу

Чопський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 імені Іштвана Сечені

Чопської міської ради

Ужгородського району

Закарпатської області

Назва освітньої програми

Наскрізна освітня програма

Чопського закладу загальноосвітньої середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 імені Іштвана Сечені

Мета закладу освіти

Відповідно до Закону України «Про освіту» метою повної загальної середньої освіти є всебічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності. Досягнення цієї мети забезпечується через формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності

Головні завдання закладу освіти

  • забезпечення реалізації права громадян на повну загальну середню освіту,
  • виховання громадянина України,
  • виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до традицій та звичаїв угорського і українського народів, державної  і рідної угорської мови, національних цінностей українського, угорського та інших народів світу,
  • формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості,  особистості, підготовленої до професійного самовизначення,
  • виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої вчинки, свідомого ставлення до обов`язків людини і громадянина.

Рівні освіти

Початкова освіта (І ступень), базова середня освіта (ІІ ступень), повна (профільна) загальна середня освіта (ІІІ ступень)

Тип документа про рівень освітньої діяльності

Свідоцтво досягнень, Свідоцтво про здобуття початкової освіти, Свідоцтво про базову загальну середню освіту, Свідоцтво про повну загальну середню освіту

Вимоги до осіб, які можуть розпочинати здобуття базової середньої освіти.

Початкова освіта. Відповідно до Закону України «Про освіту» початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Учні, яким станом на 1 вересня виповнилося шість років, зараховуються до закладу. Діти, яким до 1 вересня не виповнилося шість років, можуть бути зараховані до закладу, якщо їм виповниться шість років до 1 грудня поточного року.

Базова середня освіта.

  • Навчання за освітньою програмою базової середньої освіти можуть розпочинати учні, які на момент зарахування (переведення) до закладу загальної середньої освіти, що забезпечує здобуття відповідного рівня повної загальної середньої освіти, досягли результатів навчання, визначених у Державному стандарті початкової освіти, що підтверджено відповідним документом (свідоцтвом досягнень, свідоцтвом про здобуття початкової освіти).
  • У разі відсутності результатів річного оцінювання з будь-яких предметів та/або державної підсумкової атестації за рівень початкової освіти учні повинні пройти відповідне оцінювання упродовж першого семестру навчального року.
  • Протокол оцінювання рівня навчальних досягнень складається за формою згідно з додатком 2 до Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 12 січня 2016 року № 8 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 10 липня 2019 року № 955), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2016 р. за № 184/28314.

Повна (профільна) загальна середня освіта. Діти, які закінчили здобуття базової середньої освіти та успішно склали державну підсумкову атестацію, з 1 вересня повинні розпочати здобуття повної загальної середньої освіти за обраним профілем.

Особи з особливими освітніми потребами можуть розпочинати здобуття початкової освіти з іншого віку, а тривалість здобуття ними початкової та базової середньої освіти може бути подовжена з доповненням освітньої програми корекційно-розвитковим складником. Особливості здобуття такими особами повної загальної середньої освіти визначаються спеціальним законом.

Мова навчання

Українська, угорська.

Засоби реалізації призначення закладу

Основні

Забезпечити засвоєння учнями обов’язкового мінімуму змісту початкової, базової середньої та повної (профільної) загальної середньої освіти на рівні вимог державного освітнього стандарту.

Гарантувати наступність освітніх програм усіх рівнів.

Створити основу для адаптації особистості до життя в суспільстві, для усвідомленого вибору майбутньої професії.

Формувати в учнів позитивну мотивацію до навчання.

Забезпечити соціально-педагогічні відносини, що зберігають психічне, соціальне та фізичне здоров’я учнів.

Специфічні

Уведення в навчальний план предметів і курсів, що сприяють загальнокультурному розвитку особистості та формують гуманістичний світогляд, любов до Рідного краю (історія угорського народу, народознавство, географія Карпатського регіону);

надання учням можливості вибору профілю навчання у 10,11 класах (угорська мова та література);  надання учням можливості вибору вибірково-обов΄язкових предметів: інформатика, технології (10-11 класи)

Надання учням можливості спробувати себе в різних видах діяльності (інтелектуальної – участь у всіх предметних та міжпредметних олімпіадах, конкурсах різних рівнів, змаганнях ерудитів школи; трудової – участь у всіх акціях із благоустрою території школи та міста; вокальному гурті «Гармонія» (5-9 класи) .

Загальний обсяг навчального навантаження

Початкова освіта (І ступень)

Навчання передбачає оволодіти сукупністю компетентностів, які визначені: 1. Державним стандартом початкової загальної освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України 21 лютого 2018 р. № 87 та змінами у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 р. № 688, від 30.09.2020р.№898.

2. Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.( схваленої розпорядженням КМУ від 14 грудня 2016 року № 988).

Обсяг навчального навантаження на рік складає:

  • 1 клас – 805 годин на навчальний рік;
  • 2 клас – 875 годин на навчальний рік;
  • 3 клас – 910 годин на навчальний рік;
  • 4 клас – 910 годин на навчальний рік.

Навчальний план та навчальні програми. Навчальний план для

1-4-их класів складений:

  • 1-2 класи за типовою програмою Савченко О.Я., затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 12.08.2022року № 743-22 з використанням Додатку 12 «Базового навчального плану початкової освіти для класів(груп) з навчанням мовою відповідного корінного народу, національних меншин»
  • 3-4 класи за типовою програмою Савченко О.Я., затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 12.08.2022року № 743-22 з використанням Додатку 12 «Базового навчального плану початкової освіти для класів(груп) з навчанням мовою відповідного корінного народу, національних меншин»
  • відповідно до інноваційного освітнього проекту «Європейська інтегрована модель школи з угорською мовою навчання», затвердженого наказом МОН № 1033 від 29.09.2021р. (Таблиця 1).

Базова середня освіта (ІІ ступень)

Навчання передбачає оволодіти сукупністю компетенцій, які визначені: для 1) 5-6 класів (адаптаційний цикл базової середньої освіти) на основі Державного стандарту базової середньої освіти (далі – Державний стандарт), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 898.

1) 7-9 класів (цикл базового предметного навчання базової середньої освіти) відповідно до Державних стандартів базової і повної загальної середньої освіти, затверджених постановою Кабінету Міністрів України постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1392. Обсяг навчального навантаження на рік складає:

  • 5 клас (адаптаційний цикл базової середньої освіти) – 1085 годин на навчальний рік;
  • 6 клас (адаптаційний цикл базової середньої освіти)– 1190 годин на навчальний рік;
  • 7 клас – 1172,5 годин на навчальний рік;
  • 8 клас – 1207,5 годин на навчальний рік;
  • 9 клас – 1260 годин на навчальний рік;

Навчальний план та навчальні програми. Навчальний план для 5-6 класів складений згідно наказу МОН від 19.02.2021 р. №235«Про затвердження типової освітньої програми 5-9 класів закладів загальної середньої освіти», та відповідно до інноваційного освітнього проекту «Європейська інтегрована модель школи з угорською мовою навчання « затвердженого наказом МОН України №1033 від 29.09.2021р. (Таблиця 2)

Навчальний план для 7-9 класів складений за типовою освітньою програмою, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405. (Таблиця №3)

  • Кількість навчальних годин для вивчення української мови відповідно до абзацу четвертого частини третьої статті 11 Закону України «Про повну загальну середню освіту», не може бути меншою, ніж у типовому навчальному плані.
  • Уроки з фізичної культури, згідно із частиною четвертою статті 26 Закону України «Про фізичну культуру і спорт», є обов'язковими і проводяться не менше трьох разів на тиждень, що відображається у навчальному плані закладу освіти для кожного класу.
  • Додаткові години для вивчення предметів освітніх галузей, вибіркових освітніх компонентів, проведення індивідуальних консультацій та групових занять:

у 5-х класах інтегрований курс література, угорська мова, англійська мова, народознавство.

у 6 класі інтегрований курс література, угорська мова, англійська мова, народознавство, географія Карпатського регіону.

у 7- х класах історія угорського народу

у 8-х класах українська мова та угорська мова, історія угорського народу

у 9 класі українська мова та угорська мова, історія угорського народу.

Викладання фізичної культури здійснюється українською мовою. 

Повна (профільна) загальна середня освіта (ІІІ ступень)

Навчання передбачає оволодіти сукупністю компетентностів, які визначені Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1392.

Обсяг навчального навантаження на рік складає для:

10-х класів – 1330 годин/навчальний рік,

11-х класів – 1330 годин/навчальний рік.

Навчальний план та навчальні програми. Навчальний план для

10-11-их класів складений за типовою освітньою програмою закладів  загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України  від 20.04.2018 № 408.

«Мова і література корінного народу, національної меншини» вивчається як окремі предмети: «Угорська мова», «Угорська література»

«Математика» вивчається як окремі предмети: «Алгебра і початки аналізу», «Геометрія»

Викладання предметів Захист України та фізична культура здійснюється українською мовою. 

Профільний предмет: угорська мова (10-11 класи).

Вибірково-обов΄язкові предмети: інформатика, технології (10-11 класи).

Залишок навчальних годин, передбачених на вивчення профільних предметів:

  • 10 клас: історія України, українська мова, математика, англійська мова.
  • 11 клас: історія України, українська мова, математика, англійська мова.

Форми здобуття освіти

  1. Інституційна: Очна (денна)
  2. Індивідуальна:
  • Екстернат
  • Педагогічний патронаж (за потребою)
  1. Інклюзивне навчання в системі денної форми навчання (за потребою).
  2. Дистанційна форма (за потребою).
  3. Класи з навчанням мовою корінного народу чи національної меншини (угорською) України поряд із державною мовою.

Опис інструментарію оцінювання

  1. Оцінюванню підлягають результати навчання з навчальних предметів, інтегрованих курсів обов’язкового освітнього компонента типового навчального плану.
  2. Кожен учень має право на справедливе, неупереджене, об’єктивне, незалежне, недискримінаційне та доброчесне оцінювання результатів його навчання незалежно від виду та форми здобуття ним освіти.
  3. Оцінювання результатів навчання учнів має бути зорієнтованим на ключові компетентності і наскрізні вміння та вимоги до обов’язкових результатів навчання у відповідній освітній галузі, визначені Державними стандартами.
  4. Встановлення відповідності між вимогами до результатів навчання учнів, визначеними Державним стандартом, та показниками їх вимірювання здійснюється відповідно до системи та загальних критеріїв оцінювання результатів навчання учнів, визначених Міністерством освіти і науки України.
  5. Під час оцінювання навчальних досягнень важливо враховувати дотримання учнями принципів доброчесності, а саме: вияв поваги до інших осіб, їхніх прав і свобод, дотримання принципів академічної доброчесності.
  6. У разі порушення учнями принципів доброчесності під час певного виду навчальної діяльності, учитель може прийняти рішення не оцінювати результат такої навчальної діяльності.
  7. При навчанні у дистанційному режимі оцінювання результатів навчання учнів може здійснюватися очно або дистанційно з використанням можливостей інформаційно-комунікаційних (цифрових) технологій, зокрема відеоконференц-зв’язку.
  8. Оцінка результатів навчання учнів є конфіденційною інформацією, яку повідомляють лише учневі, батькам або іншим законним представникам.
  9. Навчальні досягнення здобувачів освіти підлягають оцінюванню.

8.1 Оцінювання здобувачів початкової освіти У 1–4 класах відповідно до Державного стандарту початкової освіти здійснюють формувальне і підсумкове оцінювання.

  • У 1-2 класах – вербальною оцінкою.
  • У 3-4 класах –рівневою оцінкою.
  • 8.2 Оцінювання результатів навчання учнів 5-11 класів здійснюється з використанням 12-бальної системи (шкали), а його результати позначають цифрами від 1 до 12.
  1. Основними видами оцінювання результатів навчання учнів, що проводяться в Чопському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 імені Іштвана Сечені, є формувальне, поточне та підсумкове: тематичне, семестрове, річне.
  2. Основною ланкою в системі контролю є поточний контроль, що проводиться систематично з метою встановлення рівнів опанування навчального матеріалу та здійснення корегування щодо застосовуваних технологій навчання.
  3. Тематичне оцінювання здійснюється на основі поточного оцінювання із урахуванням проведених діагностичних (контрольних) робіт, або без проведення подібних робіт залежно від специфіки навчального предмета. Під час виставлення тематичного бала результати перевірки робочих зошитів, як правило, не враховуються.
  4. Семестровий контроль проводиться з метою перевірки рівня засвоєння навчального матеріалу в обсязі навчальних тем, розділів і підтвердження результатів поточних оцінок, отриманих учнями раніше.
  5. Річне оцінювання здійснюється на підставі загальної оцінки результатів навчання за І та ІІ семестри. Окремі види контрольних робіт, як правило, не проводяться.
  6. Оцінювання відповідності результатів навчання учнів, які завершили здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти, вимогам Державного стандарту здійснюється шляхом державної підсумкової атестації, у тому числі й у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

 

Програмні компетентності

Інтегральні компетентності

Уміння читати і розуміти прочитане;

 • уміння висловлювати думку усно і письмово;

 • критичне мислення;

 • здатність логічно обґрунтовувати позицію;

 • ініціативність;

 • творчість;

 • уміння вирішувати проблеми, оцінювати ризики та приймати рішення;

 • уміння конструктивно керувати емоціями, застосовувати емоційний інтелект;

 • здатність до співпраці в команді.

Загальні компетентності

- Вільне володіння державною мовою;

- вільне володіння рідною мовою та здатність спілкуватися іноземними мовами;

- математична компетентність;

- компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій;

- інноваційність;

- екологічна компетентність;

- інформаційно-комунікаційна компетентність;

- навчання впродовж життя;

- громадянські та соціальні компетентності, пов’язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя, з усвідомленням рівних прав і можливостей;

- культурна компетентність;

- підприємливість та фінансова грамотність;

 

Модель випускника школи

Випускник початкових класів має знання, уміння та навички, передбачені стандартом початкової освіти. Він упевнений у собі, старанний, самостійний, дисциплінований, вмотивований на досягнення успіху, вміє слухати і чути, критично мислити і має почуття самоконтролю,  навички навчальної діяльності,  культуру поведінки і мови, основи особистої гігієни і здорового способу життя.

Випускник базової основної школи володіє певними якостями і вміннями на рівні вимог державних освітніх стандартів успішно засвоює загальноосвітні програми з усіх предметів шкільного навчального плану; має систему розумових навичок (порівняння, узагальнення, аналіз, синтез, класифікацію, визначення головного); володіє основами комп’ютерної грамотності; знає свої громадянські права і вміє їх реалізувати; оцінює свою діяльність з погляду моральності та етичних цінностей; дотримується правил культури поведінки і спілкування; веде здоровий спосіб життя; готовий до форм і методів навчання, використовуваних у старших класах.

Випускник профільної школи має міцні знання на рівні вимог державних освітніх стандартів, що забезпечує вступ до закладу вищої професійної освіти та подальше успішне навчання; володіє іноземною мовою на базовому рівні; має високий рівень комп’ютерної грамотності (програмування, навички технічного обслуговування); володіє культурою інтелектуальної діяльності; знає і поважає культуру України та інших народів; поважає свою й чужу гідність, права, свободи інших людей; дотримується правил культури поведінки і спілкування; має почуття соціальної відповідальності; веде здоровий спосіб життя; володіє способами отримання інформації; прагне духовного і соціального добробуту.

Наш випускник- свідомий громадянин і патріот своєї країни, готовий до сміливих і успішних кроків у майбутнє.

 

Освітні компоненти

Освітні рівні

Освітня галузь

Навчальний предмет

Форми організації освітнього процесу

Початкова  освіта

 

Мовно-літературна

Українська мова та література

Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку:

формування компетентностей;

розвитку компетентностей;

оцінювання досягнення компетентностей;

корекції основних компетентностей;

комбінований урок.

Також вчителі організують у межах уроку або в позаурочний час екскурсії, віртуальні подорожі, спектаклі, квести.

 

Угорська мова та література

Англійська мова

Математика

Математична

Я досліджую світ

Природнича, громадянська, історична, соціальна

Природознавство

Я у світі

Технологічна Інформатична

Технології

Трудове навчання

Інформатика

Мистецька

Мистецтво

Образотворче мистецтво

Музичне мистецтво

Фізкультурна

Фізична культура

Основи здоров’я

Базова середня освіта

Мовно-літературна

Українська мова

Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку:

формування компетентностей;

розвитку компетентностей;

оцінювання досягнення компетентностей;

корекції основних компетентностей;

комбінований урок.

Також формами організації освітнього процесу можуть бути екскурсії, віртуальні подорожі, уроки-семінари, конференції, форуми, спектаклі, брифінги, квести, інтерактивні уроки (уроки-«суди», урок-дискусійна група, уроки з навчанням одних учнів іншими), інтегровані уроки, проблемний урок, відео-уроки.

Українська література

Англійська мова

Угорська мова

Інтегрований курс «Література»

Громадянська та історична

Вступ до історії України та громадянської освіти.

Історія України

Всесвітня історія

Правознавство

Мистецька

Музичне мистецтво

Образотворче мистецтво

Мистецтво

Математична

Математика

Алгебра

Геометрія

Природнича

Інтегрований курс «Пізнаємо природу»

Біологія

Географія

Фізика

Хімія

 

Технологічна

Технології,

трудове навчання

Інформатична

Інформатика

Соціальна і здоров’язбережувальна

Здоров’я, безпека та добробут, основи здоров’я

Етика/Курси морального спрямування

 Фізична культура

Фізична культура

Повна загальна середня освіта

Мови і літератури

Українська мова

Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку:

формування компетентностей;

розвитку компетентностей;

оцінювання досягнення компетентностей;

корекції основних компетентностей;

комбінований урок.

Також формами організації освітнього процесу можуть бути лекції, конференції, екскурсії, семінарського заняття інтерактивні уроки (уроки-«суди», урок-дискусійна група, уроки з навчанням одних учнів іншими), інтегровані уроки, проблемний урок, відео-уроки.

Контроль оцінювання навчальних досягнень учнів проводиться у формі співбесіди, заліку. З метою засвоєння нового матеріалу та розвитку компетентностей, крім уроку, проводяться навчально-практичні заняття.

 

Українська література

Англійська мова

Зарубіжна література

Угорська мова

Угорська література

Суспільствознавство

Історія України

Всесвітня історія

Громадянська освіта

Алгебра і початки аналізу

Геометрія

Природознавство

Біологія і екологія

Географія

Фізика і астрономія

Хімія

 

Технології

Технології

Інформатика

Здоров’я і фізична культура

Фізична культура

Захист України

 

Наскрізні лінії для всіх освітніх галузей

  • «Екологічна безпека й сталий розвиток»,
  • «Громадянська відповідальність»,
  • «Здоров’я і безпека»,
  • «Підприємливість і фінансова грамотність».

 

Кадрове забезпечення освітньої діяльності

Освітній процес у 2023-2024 навчальному році забезпечує 34 педагогічний працівник. З них із кваліфікаційною категорією

спеціаліст – 5

спеціаліст ІІ категорії -  3

спеціаліст І категорії – 6

спеціаліст вищої категорії – 20

Структура 2023-2024 навчального року

І семестр: 01 вересня – 22 грудня 2023р.

Осінні канікули: 23.10.23 – 29.10.23 (7 днів)

Зимові канікули: 23.12.23 – 07.01.24 (16 днів)

ІІ семестр: 08 січня – 31 травня 2024р

Весняні канікули:25.03 – 31.03.2024 (7 днів)

35 робочих тижнів, 175 робочих днів

 

Перелік навчальних програм

для учнів Чопського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 імені І.Сечені

Найменування навчальних (освітніх) программ навчальних дисциплін

Наявність (так/ні)

Ким затверджено

Рік затвердження

1-4 класи

Українська мова для закладів загальної середньої освіти з угорською мовою навчання. 1-4 клас

так

наказом МОН №743-22

12.08.2022

Угорська мова для закладів загальної середньої освіти з навчанням угорською мовою. 1-4 класи

так

наказом МОН №743-22

         12.08.2022

Мовно-літературна освітня галузь. Іншомовна освіта «Англійська мова» 1-4 класи

так

наказом МОН №743-22

12.08.2022

Математична освітня галузь. «Математика» 1-4 класи

так

наказом МОН №743-22

12.08.2022

Громадська та історична, соціальна та здоров’язбережувальна,природнича, освітні галузі. Інтегрований курс «Я досліджую світ» 1-4 класи

так

наказом МОН №743-22

12.08.2022

Інформатична освітня галузь. Інтегрований курс «Інформатика» 2-4 класи

так

наказом МОН №743-22

12.08.2022

Мистецька освітня галузь. Інтегрований курс «Мистецтво» 1-4 класи

так

наказом МОН №743-22

12.08.2022

Фізкультурна освітня галузь. «Фізична культура» 1-2 класи, 3-4 класи

так

наказом МОН №743-223

12.08.2022

 

 

5-9 класи

Українська література (7-9 класи)

так

наказом МОН № 804

 

 

від 07.06.2017

 

Українська література (5-6 класи НУШ) Модельна навчальна програма

так

Наказом МОН №795

від 12.07.2021

Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням угорською мовою (7-9 класи)

так

наказом МОН № 804

 

 

від 07.06.2017

 

Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням угорською мовою (5-6 класи НУШ) Модельна навчальна програма

так

наказом МОН №795

від 12.07.2021

Інтегрований курс «Пізнаємо природу»

(5-6 клас НУШ) Модельна навчальна програма

так

наказом МОН №795

від 12.07.2021

Біологія (7-9 класи)

так

наказом МОН № 804

 

 

від 07.06.2017

 

Всесвітня історія (7-9 класи)

так

наказом МОН № 804

 

від 07.06.2017

 

Правознавство (9 клас)

так

наказом МОН № 804

 

від 07.06.2017

 

Географія (7-9 класи)

так

наказом МОН № 804

 

 

від 07.06.2017

 

Географія (6 клас НУШ). Модельна навчальна програма

так

наказом МОН №795

від 12.07.2021

Навчальні програми з інтегрованого курсу «Література» (угорська та зарубіжна) (7-9 класи)

так

наказом МОН № 804

 

 

від 07.06.2017

 

Навчальні програми з інтегрованого курсу «Література» (угорська та зарубіжна) (5-6 клас НУШ) Модельна навчальна програма

так

наказом МОН №795

від 12.07.2021

Інформатика (7-9 класи)

так

наказом МОН № 804

 

від 07.06.2017

 

Інформатика (5-6 клас НУШ) Модельна навчальна програма

так

наказом МОН №795

від 12.07.2021

Історія України (7-9 класи)

так

наказом МОН 698

 

 

від 03.08.2022

 

Вступ до історії України та громадянської освіти  (5 клас НУШ) Модельна навчальна програма

так

наказом МОН №795

від 12.07.2021

Історія України, Всесвітня історія 6 клас НУШ. Модельна навчальна програма

так

наказом МОН №795

від 12.07.2021

Досліджуємо історію і суспільство. 5-6 клас НУШ

так

наказом МОН №795

від 12.07.2021

Математика (7-9 класи)

так

наказом МОН № 804

 

 

від 07.06.2017

 

Математика (5-6 клас НУШ) Модельна навчальна програма

так

наказом МОН №795

від 12.07.2021

Мистецтво (6-9 класи)

так

наказом МОН № 804

 

 

від 07.06.2017

 

Мистецтво (5-6 клас НУШ) Модельна навчальна програма

так

наказом МОН №795

від 12.07.2021

Основи здоров’я (7-9 класи)

так

наказом МОН № 804

 

 

від 07.06.2017

 

Здоров’я , безпека та добробут (5-6 клас НУШ) Модельна навчальна програма

так

наказом МОН №795

від 12.07.2021

Етика (5-6 клас НУШ) Модельна навчальна програма

так

наказом МОН №795

від 12.07.2021

Трудове навчання (7-9 класи)

так

наказом МОН № 804

 

 

від 07.06.2017

 

Технології (5-6 клас НУШ) Модельна навчальна програма

так

наказом МОН №795

від 12.07.2021

Фізика (7-9 класи)

так

наказом МОН № 804

 

 

від 07.06.2017

 

Фізична культура (7-9 класи)

так

наказом МОН № 1407

 

 

від 23.10.2017

 

 

Фізична культура (5-6 клас НУШ) Модельна навчальна програма

 

наказом МОН №795

від 12.07.2021

Хімія (7-9 класи)

так

наказом МОН № 804

 

 

від 07.06.2017

 

 

Угорська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням угорською мовою (7-9 класи)

так

наказом МОН № 804

 

 

від 07.06.2017

 

 

Угорська мова (5-6 клас НУШ) Модельна навчальна програма

 

наказом МОН №795

від 12.07.2021

Англійська мова (7-9 класи)

 

так

наказом МОН № 804

 

 

від 07.06.2017

 

 

Англійська мова (5-6 клас НУШ) Модельна навчальна програма

так

наказом МОН №795

від 12.07.2021

Навчальна програма курсу за вибором Історія угорського народу для шкіл з угорською мовою навчання 7-9 класи.

 

Затверджено науково-методичною радою Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти 

29.10.2013 року

Протокол №5

                                                                  10-11 класи

 

Українська мова в школах з угорською мовою навчання

так

рівень стандарту, наказом № 1407

від 23.10.2017

Українська література

так

рівень стандарту, наказом № 1407

від 23.10.2017

Угорська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням угорською мовою

так

профільний рівень, наказом № 1407

від 23.10.2017

Угорська література для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням угорською мовою

так

профільний рівень, наказом № 1407

від 23.10.2017

Зарубіжна література

так

рівень стандарту, наказом № 1407

від 23.10.2017

Історія України

так

рівень стандарту, наказом № 1407

від 23.10.2017

Всесвітня історія

так

рівень стандарту, наказом № 1407

від 23.10.2017

Іноземні мови

так

рівень стандарту, наказом № 1407

від 23.10.2017

Математика алгебра і початки аналізу та геометрія)

так

рівень стандарту, наказом № 1407

від 23.10.2017

Інформатика

так

рівень стандарту, наказом № 1407

від 23.10.2017

Біологія і екологія

так

рівень стандарту, наказом № 1407

від 23.10.2017

Географія

так

рівень стандарту, наказом № 1407

від 23.10.2017

Хімія

так

рівень стандарту, наказом № 1407

від 23.10.2017

Захист України

так

рівень стандарту, наказом № 1407

від 23.10.2017

Технології

так

рівень стандарту, наказом № 1407

від 23.10.2017

Фізична культура

так

рівень стандарту, наказом № 1407

від 23.10.2017

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Таблиця 1

до Освітньої програми

Навчальний план

початкової освіти (1-4 клас) Чопського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 імені Іштвана Сечені на 2022-2023 навчальний рік

Назва освітньої галузі

 

Кількість годин на тиждень

Кількість годин на тиждень

Кількість годин (на тиждень

Кількість годин на тиждень

         1 клас

2 клас

3 клас

4 клас

Мовно-літературна:

Українська мова та література

      5

5

5

5

Угорська мова та література

     5

5

4

4

Англійська мова

      2

2

3

3

Математична

      4

4

4

4

Природнича

Навколишній світ

       1

 

1

1

1

 

Соціальна і здоров'язбережувальна

 

        1

 

1

 

1

 

 

1

Громадянська та історична

1

1

1

Технологічна

 

1

1

1

Інформатична

1

1

Мистецька

       2

2

2

2

Фізкультурна

       3

3

3

3

Додаткові години

       0

0

0

0

Граничне допустиме тижневе/річне навантаження здобувача

 

       20

 

22

 

23

 

 

23

Загальна кількість навчальних годин, що фінансуються з бюджету (без урахування поділу на групи)

 

 

       23

 

 

25

 

 

26

 

 

 

 

26

 

 

 

 

 

 

 

 

Таблиця 2

до Освітньої програми

Навчальний план

5-6 класу (НУШ) Чопського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 імені Іштвана Сечені на 2023-2024 навчальний рік

 

Освітні галузі

Перелік предметів та факультативів

 

 

5

6

 

 

 

Мовно- літературна

 

 

Українська мова

4

4

 

Українська література

2

2

 

Інтегрований курс літератур (угорська та зарубіжна література)

2

2

 

Угорська мова

3

3

 

Англійська мова

3

3

 

Математична

Математика

5

5

 

Природнича

Інтегровагний курс «Пизнаємо природу»

2

2/1

 

 

Географія

 

1/2

 

Соціальна і здоров'язбережувальна

Здоров'я, безпека, та добробут

1/0

1/0

 

Етика/Курси морального спрямування

0/1

0/1

 

Громадянська та історична

Вступ до історії України та громадянської освіти

1

2

 

Інформатична

Інформатика

1

1

 

Технологічна

Технології

1

2

 

Фізична культура

Фізична культура

3

3

 

Мистецька

Обр.мист.

1

1

 

 

Муз.мист.

1

1

 

Разом

 

30

 

 

Гранично допустиме навчальне навантаження на одного учня

 

28

 

 

Додаткові години

Народознавство

Географія Карпатського регіону

1

1/0

0/1

 

Всього фінансується з бюджету (без урахування поділу класів на групи)

 

31

34

 

 

 

Таблиця 3

до Освітньої програм

Навчальний план основної школи Чопського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 імені Іштвана Сечені на 2023-2024 навчальний рік

Освітні галузі

Предмети

 

 

7

8

9

 

Мови і літератури

Українська мова

2/3

2

2

 

Українська література

2

2

2

 

Іноземна мова

2

2

2

 

Мова корінного народу, національної меншини

2/3

2

2

 

Інтегрований курс «Література» (угорська та зарубіжна)

2

2

2

 

Суспільство-знавство

Історія України

1

1/2

1/2

 

Всесвітня історія

1

1

1

 

Основи правознавства

-

-

1

 

Мистецтво

Музичне мистецтво

1

-

-

 

Образотворче мистецтво

1

-

-

 

Мистецтво

-

1

1

 

Математика

Математика

-

-

-

 

Алгебра

2

2

2

 

Геометрія

2

2

2

 

Природознавство

 

 

 

 

 

Біологія

2

2

2

 

Географія

2

2

2/1

 

Фізика

2

2

3

 

Хімія

2/1

2

2

 

Технології

Трудове навчання

1

1

1

 

Інформатика

1

2

2

 

Здоров’я і фізична культура

Основи здоров’я

1

1

1

 

Фізична культура**

3

3

3

 

Разом

29,5+3

29,5+3

31+3

 

Угорська мова

Українська мова

Історія угорського народу

 

 

       1

0/1

1/0

1

1/0

0/1

1

 

Гранично допустиме навчальне навантаження

32

33

33

 

Всього (без урахування поділу класів на групи)

33/34

34/35

36

 

 

 

Таблиця 4

до Освітньої програми

Навчальний план

                                                          для старшої школи (профільна середня освіта)

Чопського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 імені Іштвана Сечені на 2022-2023 навчальний рік

 

Предмети

 

 

10

11

 

Базові предмети

29

28

 

Українська мова

2

2

 

Українська  література

2

2

 

Зарубіжна література

1

1

 

Іноземна мова

2

2

 

Угорська мова і література

2

2

 

Історія України 

2/1

1,5

 

Всесвітня історія

1

1

 

Громадянська освіта

2

0

 

Математика (алгебра і початки аналізу та геометрія)

3

3

 

Біологія і екологія

2

2

 

Географія

2/1

1

 

Фізика і астрономія

3

4

 

Хімія

1/2

2

 

Фізична культура

3

3

 

Захист Вітчизни

1/2

2/1

 

Вибірково-обов’язкові предмети

Інформатика

Технології

3

1

2

3

2

1

 

Додаткові години  на профільні предмети, окремі базові предмети

          6

7

 

Англійська мова

         1/0

0/1

 

Історія України

        

1/0

 

Угорська мова і л-ра(профільний предмет)

          4

4

 

Математика

          1

1

 

Українська мова

        0/1

1

 

Гранично допустиме тижневе навантаження на учня

33

33

 

Всього фінансується (без урахування поділу класу на групи)

38/1330

38/1330

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чопський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 імені Іштвана Сечені

Чопської міської ради

Ужгородського району

Закарпатської області

 

 

Наскрізна освітня програма

Чопського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 імені Іштвана Сечені

для навчання дітей, які виїхали з України внаслідок
повномасштабного вторгнення російської федерації і здобувають
освіту одночасно в закладах освіти країни перебування та України
на 2023-2024 навчальний рік

 

 

 

 

 

 

Схвалено на засіданні педагогічної ради закладу

Протокол №       від.  серпня 2023

Голова педагогічної ради                        В.В.Мага 

 

 

 

 

 

Освітню програму введено в дію з 01.09.2023

Директор                  В.В.Мага  

                        (Наказ №       від 01.09 2023)

 

 

1. Загальні положення

Типова освітня програма для навчання дітей, які виїхали з України внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації і здобувають освіту одночасно в закладах освіти країни перебування та України застосовується для організації вивчення окремих предметів навчального плану українських освітніх програм, які не вивчаються у закордонних школах (далі - класи дистанційного навчання).

Типова освітня програма визначає:

  • вимоги до осіб, які можуть здобувати освіту відповідно до цієї програми, загальний обсяг навчального навантаження (в годинах), його розподіл між навчальними предметами за роками навчання.

Типова освітня програма є наскрізною і включає:

  • типові навчальні плани для кожного рівня повної загальної середньої освіти;
  • перелік модельних навчальних та навчальних програм;
  • рекомендовані форми організації освітнього процесу;
  • опис інструментарію оцінювання.

Під час розроблення Наскрізної освітньої програми враховано гарантовані державою права щодо академічної, організаційної, фінансової і кадрової автономії закладу освіти, а також права педагогічних працівників на академічну свободу.

2. Вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за освітньою програмою

Навчання за Типовою освітньою програмою можуть розпочинати учні, які:

  • досягли результатів навчання, визначених Державними стандартами (початкової освіти / базової середньої освіти), що підтверджено відповідним документом (свідоцтвом досягнень / табелем успішності; свідоцтвом про здобуття початкової освіти; свідоцтвом про здобуття базової середньої освіти),
  • виїхали з України внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації,
  • на момент зарахування (тимчасового переведення) до закладу загальної середньої освіти перебувають за межами України і навчаються (очно) в закладі освіти країни перебування.

Визначенні класу, до якого має бути зарахована дитина, здійснюється на підставі результати попереднього навчання, зокрема інформаційної довідки, яка підтверджує навчання в країні перебування.

У разі відсутності результатів річного оцінювання з предметів типового навчального плану за попередній рік навчання та/або державної підсумкової атестації (далі - ДПА) за відповідний рівень освіти (у разі їй проведення відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України) учням згідно з частиною п'ятою статті 17 Закону України «Про повну загальну середню освіту» надається можливість пройти річне оцінювання (за необхідності ДПА) до початку навчального року або упродовж першого семестру.

Для проведення оцінювання наказом керівника закладу освіти затверджується графік проведення оцінювання та перелік завдань з навчальних предметів. Оцінювання здійснюється із використанням технологій дистанційного навчання та засобів зв'язку з дотриманням принципів академічної доброчесності.

Протокол оцінювання результатів навчання складається за формою згідно з додатком 2 до Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 12 січня 2016 року № 8 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 10 липня 2019 року № 955), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2016 р. за № 184/28314.

3. Загальний обсяг навчального навантаження

Загальний обсяг навчального навантаження становить:

  • на рівні початкової освіти (1 - 4 класи) - 840 годин,
  • на рівні базової середньої освіти ( 5 - 9 класи) - 1 155 годин,
  • на рівні профільної освіти (10 - 11 класи) - 560 годин.

 

4. Типові навчальні плани

Типові навчальні плани містять:

  • перелік предметів та інтегрованих курсів навчального плану типових освітніх програм України, вивчення яких не передбачено навчальними планами закордонних закладів освіти;
  • рекомендований розподіл навчального навантаження за роками навчання між навчальними предметами (інтегрованими курсами), обов'язковими для вивчення;
  • додаткові години для проведення індивідуальних консультацій та групових занять.

Додаткові години для проведення індивідуальних консультацій та групових занять заклад загальної середньої освіти розподіляє самостійно, враховуючи особливості організації освітнього процесу та індивідуальні освітні потреби учнів

Навчальний план
для 1-4 класів закладів загальної середньої освіти

Навчальні предмети /
інтегровані курси

Кількість годин на тиждень у класах

1

2

3

4

Українська мова та література

4

4

4

4

Я досліджую світ (у частині громадянської й історичної освітньої галузі)

1

1

1

1

Разом

5

5

5

5

Додаткові години на індивідуальні заняття та консультації

1

1

1

1

Всього

6

6

6

6

 

Навчальний план
для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти

Навчальні предмети /
інтегровані курси

Кількість годин на тиждень у класах

5

6

7

8

9

Українська мова

2

2

2

2

2

Українська література

1

1

1

1

1

Вступ до історії України та громадянської освіти

1

 

 

 

 

Історія України. Всесвітня історія

 

1

 

 

 

Історія України

 

 

1

1

1

Основи правознавства

 

 

 

 

Географія

 

 

 

1

1

Разом

4

4

4

5

6

Додаткові години на індивідуальні заняття та консультації

2

2

2

2

2

Всього

6

6

6

7

8

 

 

 

Навчальний план
для 10-11 класів закладів загальної середньої освіти

Навчальні предмети / інтегровані курси

Кількість годин на тиждень у класах

10

11

Українська мова

2

2

Українська література

1

1

Історія України

1

1

Громадянська освіта

1

 

Географія

 

1

Захист України

1

1

Разом

6

6

Додаткові години на індивідуальні заняття та консультації

2

2

Всього

8

8


5. Модельні навчальні програми. Навчальні програми

В освітньому процесі на рівні початкової освіти використовуються програми вивчення відповідних предметів, які є складниками типових освітніх програм для 1-2 та 3-4 класів, затверджених Міністерством освіти і науки України (Типова освітня програма, розроблена під керівництвом Савченко О. Я. 1-2 клас; Типова освітня програма, розроблена під керівництвом Савченко О. Я. 3-4 клас).

На рівні базової середньої освіти використовуються модельні навчальні програми, яким надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України», відповідно до Переліку навчальних програм для 5-9 класів Чопського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 імені І.Сечені (Наскрізна освітня програма Чопського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 імені Іштвана Сеченіна 2023-2024 навчальний рік).

На рівні профільної середньої освіти використовуються навчальні програми, затверджені Міністерством освіти і науки України, відповідно до Переліку навчальних програм для 10-11 класів Чопського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 імені І.Сечені (Наскрізна освітня програма Чопського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 імені Іштвана Сеченіна 2023-2024 навчальний рік).

6. Рекомендовані форми організації освітнього процесу

Освітній процес здійснюється за дистанційною формою відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України 08 вересня 2020 року № 1115, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 вересня 2020 р. за № 941/35224) з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, їхніх особливих освітніх потреб.

На початку навчального року проводяться діагностичні роботи з предметів типового навчального плану за попередній рік навчання. Результати діагностування необхідно враховувати в плануванні вивчення предметів. У разі необхідності за результатами діагностування заклад освіти розробляє програми коригувального навчання, спрямовані на підготовку дітей до річного оцінювання за попередній рік навчання.

Розклад уроків складається з урахуванням зайнятості учнів протягом дня в закладі освіти країни перебування.

Важливим складником освітнього процесу є консультації, індивідуальні та групові заняття зокрема з предметів, які не передбачені типовими навчальними планами для класів дистанційного навчання і які здобувач (здобувачка) освіти опановує в закордонній школі. Їх організація і проведення спрямовуються на виявлення і зменшення освітніх розривів, зумовлених різницею українських і закордонних навчальних програм. У разі потреби для учня (учениці) розробляється індивідуальна траєкторія самостійного вивчення цих предметів з використанням ресурсів ВШО, що наддасть йому (їй) змогу опановувати українську програму із зазначених предметів в зручний час. Додаткові години за потреби використовуються також для організації коригувального навчання.

В освітньому процесі використовуються синхронне й асинхронне навчання з використанням відеозаписів уроків, ресурси національної платформи для дистанційного навчання «Всеукраїнська школа онлайн» (далі - ВШО): навчальні матеріали; віртуальний клас; функціонал «Кабінет учителя», який  наддасть змогу педагогу ставити завдання і відстежувати навчальний прогрес учня (учениці).

Для забезпечення дистанційного навчання учнів в закладі освіти можуть створюватися власні електронні освітні ресурси або використовуватися інші електронні освітні ресурси, що підлягають перевірці самим закладом освіти (щодо відповідності державним стандартам освіти, типовим освітнім і модельним навчальним програмам, мові освіти, іншим вимогам законодавства у сфері загальної середньої освіти). Електронний класний журнал використовується закладом освіти за умови наявності відповідного технічного забезпечення та дотримання вимог законодавства щодо захисту інформації.

Заклади освіти включають до внутрішньої системи забезпечення якості освіти механізм моніторингу та контролю якості дистанційного навчання.

Форми, засоби, періодичність оцінювання результатів навчання визначаються закладом освіти, у разі потреби для учня (учениці) розробляється індивідуальний навчальний план.

Учні випускних (9 та 11) класів, за власним бажанням, можуть самостійно опановувати зміст тих навчальних предметів, що передбачені Типовими навчальними планами Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, (затверджена наказом МОН від 20.04.2018 № 405) і Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, (затверджена наказом МОН від 20.04.2028 Мо408 у редакції наказу МОН від 28.11.2019 № 1493), і не передбачені Типовими навчальними планами Типової освітньої програми для навчання дітей, які виїхали з України внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації і здобувають освіту одночасно в закладах освіти країни перебування та України.

Освітній процес для таких учнів організовується в поєднанні дистанційної форми здобуття освіти й екстернату. Таке поєднання здійснюється без переведення здобувача освіти на екстернат, на підставі особистої заяви повнолітнього здобувача освіти або одного з батьків, інших законних представників (за формою згідно з додатком 3 до Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти).

7. Опис інструментарію оцінювання

Оцінюванню підлягають результати навчання з навчальних предметів, інтегрованих курсів типових навчальних планів.

Оцінювання результатів навчання учнів має бути зорієнтованим на ключові компетентності і наскрізні вміння та вимоги до обов'язкових результатів навчання у відповідній освітній галузі, визначені Державним стандартом.

Встановлення відповідності між вимогами до результатів навчання учнів, визначеними Державним стандартом, та показниками їх вимірювання здійснюється відповідно до системи та загальних критеріїв оцінювання результатів навчання учнів, визначених Міністерством освіти і науки України.

Основними видами оцінювання результатів навчання учнів є: поточне, формувальне, підсумкове (тематичне, семестрове, річне) оцінювання та державна підсумкова атестація.

Поточне, формувальне, підсумкове оцінювання результатів навчання учнів здійснюється відповідно до вимог модельних навчальних програм або навчальних програм. У рамках академічної свободи педагогічні працівники закладу освіти здійснюють вибір форм, змісту та способу оцінювання залежно від дидактичної мети.

Семестрове оцінювання, залежно від ситуації, можна проводити за результатами: тематичного оцінювання; поточного оцінювання, отриманого учнями під час дистанційного навчання; підсумкового оцінювання за семестр, яке можна проводити, зокрема, у вигляді письмової контрольної роботи, тестування, заповнення ро002іе-форм, усної співбесіди тощо з використанням технологій дистанційного навчання і засобів зв'язку.

Річне оцінювання здійснюється на основі семестрових або скоригованих семестрових оцінок. Річна оцінка не обов'язково є середнім арифметичним оцінок за І та ІІ семестри. Під час виставлення річної оцінки може враховуватися динаміка особистих результатів навчання учня (учениці) з предмета та сформованість у нього (неї) уміння застосовувати набуті знання.

Результати річного оцінювання відображаються у свідоцтві досягнень, яке видається учню (учениці) після завершення навчального року.

Учні 9 та 11 класів, які поєднують дистанційну форму здобуття освіти й екстернат, після проведення річного оцінювання та державної підсумкової атестації, у разі її проведення, отримують документ про здобуття освіти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора