Історія школи

Чопська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Чопської міської ради Закарпатської області (школа з угорською мовою навчання) розпочала свою повноцінну діяльність у 1954 році за адресою вулиця Миру, 13.

У 1968-1969 навчальних роках розпочата добудова десяти класних приміщень, спортивного залу та їдальні. Велику допомогу у будівництві школи надавав тодішній голова міської ради Гладков В. та голова батьківського комітету Балог Б. На початку 1980-х років будівництво було завершено.

За період існування школи змінилось чимало директорів, серед них: Анталовський В.В, Шкотняр Й.Л., Паладі І.І., Шитев О.Й., Финеш Е.М. З 1999 року керівництво школою здійснює Мага В.В.

З 2005 року Чопська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 підпорядковується Чопській міській раді. З того моменту в історії навчального закладу розпочався новий період. За сприяння міського голови Цар Г.В. та депутатського корпусу школа перейшла на автономне опалення, учні отримали майданчик для урочистих заходів, учні 1-4 класів та діти із малозабезпечених сімей харчуються за рахунок бюджету міста. За останні роки значно покращився естетичний вигляд класних приміщень та зміцнилася матеріально-навчальна база школи. Школа має комп’ютерний клас, спортзал, їдальню, спортивний майданчик з штучним покриттям.

За 56-річну історію школи навчальний заклад закінчили випускники-відмінники: з золотою медаллю - 36 учнів, з срібною медаллю - 31 учень та 60 випускників закінчили 9 клас з відзнакою.

Серед наших випускників є відомі та визнані люди: Берцик Петро - доктор астрономічних наук, директор астрономічного інформаційного центру АН України, Балог Йосип - доктор хімічних наук, Кун Степан - кандидат хімічних наук АН України, Роман Василь - головний онколог м. Санкт-Петербурга, Товт Юрій протягом багатьох років був міським головою нашого міста, Буркуш Арпад - на даний час є заступником міської голови, Кун Федір – керівник стоматологічного центру в Угорщині, Гегедуш Аттіла – травматолог-головний лікар в Німеччині, Ковач Гейза - редактор телеканалу «Тиса 1», Дебрецені Мигаль - головний редактор угорського національного телебачення, Ур Лайош - кандидат філологічних наук УжНУ, Берта Елеонора - кандидат філологічних наук, Черничко Степан - кандидат філологічних наук, проректор Закарпатського угорського інституту ім. Ференца ІІ Ракоці.

На даний час школу очолюють:

Мага В.В. - директор, 1966 року народження, вчитель історії, педагогічний стаж - 26 роки, вчитель вищої категорії, «вчитель-методист»,

Дьері Б. Д. - заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель фізики, педагогічний стаж - 15 років, вчитель вишої категорії,

Кочмар Г.Й. - заступник директора з виховної роботи, вчитель образотворчого мистецтва, музики, художньої культури та фізичної культури, педагогічний стаж - 13 років, вчитель вищої категорії.

Педагогічний колектив складається із 40 осіб. Серед них є вчителі-методисти, старші вчителі, відмінники освіти. Вчителі школи Дебрецені О.О., Кун Ж.З., Ковач-Буркуш Є.С., Буркуш А.А., Мага В.В., Пинзеник М.М., Капко Л.М. являються перекладачами та авторами підручників для угорськомовних шкіл Закарпатської області. Активно працюють навчальні кабінети біології, хімії, інформатики, фізики, угорської та української мови, дві групи продовженого дня, вчителем історії та географії створений краєзнавчий музей.

У 2015-2016 навчальному році у школі навчаються 374 учня у 20 класах. У 10-11 класах запроваджено профільне навчання із філологічним профілем.